29.06.2018

Toplu Taşıma İşletmecilik Hat İhaleleri ve Kontratları Eğitimi

MBB Yerel Yönetim Akademisi’nin 3-5 Temmuz tarihlerinde, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından İstanbul’da düzenlenecek olan “Toplu Taşıma İşletmecilik Hat İhaleleri ve Kontratları” eğitiminde; toplu taşımacılık yasal yapılanması, idareler ve işletmecilerin kurumsal oluşumu ve arasındaki kontrat yönetimi, işletmecilik ihaleleri yanı sıra brüt maliyet, net maliyet, yönetim kontratı modelleri incelenecektir.

Marmara Belediyeler Birliği ev sahipliğinde gerçekleşecek olan eğitimde, Avrupa Birliği toplu taşıma işletmecilik ihaleleri ve kontratlarını düzenleyen 1370/2007 direktifinin detaylı anlatılacaktır. Londra Ulaşım İdaresi (TfL - Transport for London) eski üst düzey yöneticilerinden, Mike Weston’un ve konusunda uzman ve birçok deneyimli uluslararası eğitmenler tarafından ele alınacak olan eğitimde ayrıca; toplu taşımacılık için yasal model türler, ihale şartnameleri, farklı hakediş modelleri, ödül ve ceza, yaptırımlar, kontratların takibi, performans ölçümü, idare ve işletmeciler arası kontratların yönetimi konularının detaylı anlatılacağı eğitimin eşsiz bir fırsat olduğunu, bilgilerinize sunarız.

Eğitim kayıt işlemleri için Marmara Belediyeler Birliği veya UITP Türkiye ofis yetkilisi Yasin Başar ile iletişime geçebilirsiniz. Tel: (0545 545 96 40)
 http://www.uitp.org/events/tendering-and-contracting-public-transport-services-0

Diğer İçerikler Haberler