02.06.2023

“Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023” için Başvurular Başladı

Ekonomik, sosyal ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan ve ortak geleceğimize sahip çıkan yenilikçi projeleri vurgulayarak iş dünyasına örnek rol modellerini göstermek amacıyla düzenlenen “Sürdürülebilir İş Ödülleri ”ne başvurular başladı. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl 10.su düzenlenen “Sürdürülebilir İş Ödülleri” ne toplam 16 kategoride yapılacak başvurular devam ediyor.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi, tıpkı pandemide olduğu gibi daha iyi yaşam için sürdürülebilirlik dönüşümünün ne kadar acil ve önemli olduğu gerçeğini bir kez daha açıkça ortaya koymuştur. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ekseninde ekonomik, çevresel ve sosyal açıdan tüm etkileri bütüncül bir şekilde ele alarak işimizi, toplumu ve yaşam alanlarını geliştirirsek gelecek herkes için daha parlak olacak. Tüm sektörlerde sürdürülebilir iş modellerine yönelik çalışmalarıyla örnek teşkil eden kurumlara açık olan ‘Sürdürülebilir İş Ödülleri’, Türkiye’de sürdürülebilirlik dönüşümünü hedefleyen, ortak geleceğimize sahip çıkan birçok yenilikçi projenin ortaya çıkmasına ilham ve yön vermeyi amaçlıyor.

Geçmişten bugüne Türkiye’de 165’in üzerinde proje ödüllendirildi

Sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı modelleri ve projeleri ödüllendiren platformda, geride kalan 10 yılda 165’in üzerinde proje ödüllendirildi. Büyük Ölçekli firmaların yanı sıra KOBİ, Startup, Belediyeler ve sınırlı kategorilerde sivil toplum kuruluşlarının da katılabildiği ödüllere başvuru 3 Nisan’da başladı. Dijital dönüşüm esas alınarak çevrimiçi sistem üzerinden gerçekleşen başvuru süreci devam ediyor. Başvurular için detaylar, https://surdurulebilirisodulleri.com/ sitesi aracılığıyla takip edilebiliyor.

Dayanıklı Toplum Gelişimi yeni kategori!

Karbon Yönetimi, Atık Yönetimi, Enerji Yönetimi, Su Yönetimi, Döngüsel Plastik Yönetimi, Sürdürülebilir İnovasyon, Sürdürülebilir İş Raporlaması, Sosyal Etki, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, İşbirliği, Sürdürülebilirlik İletişimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Kadının Güçlendirilmesi, Çalışan Katılımı, Startup ve yeni eklenen Dayanıklı Toplum Gelişimi olarak toplam 16 kategoride başvuru yapılabilecek.

Diğer İçerikler Haberler