06.10.2017

Stratejik İk Yönetimi Konuşuldu

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu toplantısını Kartal Belediyesinin ev sahipliğinde 5 Ekim 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, “Bulunduğumuz tesisleri 2009 yılında Orman Bakanlığı’ndan tahsis ettik. Çok atıl bir durumdaydı. Burayı, yaptığımız bakımla böyle güzel hale getirdik. Burada hem otel kısmı hem de halk plajı kısmımız var. Bizim için buranın önemi çok büyük. Bizim 29 müdürlüğümüz var ve müdürlüklerimizin eğitimine çok önem veriyoruz. Tüm eğitim çalışmalarımızı burada yapıyoruz. Göreve geldiğimizden itibaren kurumsallaşmanın çok önemli olduğuna inandığımız için, personelimizin eğitimine çok önem verdik ve personelimizden eğitim konusunda hiçbir şey esirgemedik. Marmara Belediyeler Birliği’nin yardımlarından faydalandık ve bu sosyal tesisimiz, eğitimlerimize ev sahipliği yaptı. Sizleri de burada ağırlamaktan son derece mutluyuz” dedi.

Toplantıda; Yönetim Danışmanı Angela Terasi, ‘Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi’ konusunda bir sunum gerçekleştirirken, Yrd. Doç. Dr. Ülkü Arıkboğa, belediye çalışanlarının eğitimi, sorunlar ve çözüm önerilerine değindi. Marmara Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Şahin ise Marmara Belediyeler Birliği’nin faaliyetleri ile insan kaynakları ve eğitim çalıştayı hakkında bilgi verdi. 

İnsan Kaynakları ve Eğitim Platform toplantısına Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüsnü Yeşilyurt, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Av. Kadir Erol' un da aralarında bulunduğu 5 ayrı il ve 19 farklı belediyeden 55 kişi katıldı.