09.06.2023

Ortaklaşa Hibe Program Kapsamında STK’lar Belediye Partnerlikleri için Örnek Projeleri Sunacak

Ortaklaşa Hibe Programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarının proje önerilerini sunacağı ve belediyelerin ilgilendikleri projelere ortak olabilmelerini amaçlayan “Ortak Arama Etkinliği” 12 Haziran 2023 Pazartesi günü saat 10.30-13.45 arasında yapılacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçirdiği, Marmara Belediyeler Birliğinin de iştirakçi olarak yer aldığı “Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek” projesi kapsamında “Ortaklaşa Hibe Programı” adında bir hibe çağrısı bulunmaktadır. Ortaklaşa Hibe Programı kapsamında Türkiye genelinde kültür-sanat alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin birlikte yürüteceği ortak projelere toplam 1,3 Milyon Avro tutarında hibe sağlanacaktır.

Bu kapsamda 12 Haziran 2023 Pazartesi günü saat 10.30-13.45 arasında, sivil toplum kuruluşlarının proje önerilerini sunacağı ve belediyelerin ilgilendikleri projelere ortak olabilmelerini amaçlayan bir “Ortak Arama Etkinliği” gerçekleştirilecektir. Etkinliğe katılmak isteyen ilgililerin https://ortaklasa.iksv.org/ortak-arama-etkinligi/ linki üzerinde yer alan kayıt formunu doldurması gerekmektedir.  

Etkinliğin program akışı ve proje önerilerini sunacak olan sivil toplum kuruluşlarının proje hedef kitlesi, projelerin uygulama yerleri ve odaklandıkları konulara dair bilgilerinin yer aldığı dokümanlara ekten ulaşabilirsiniz.  

Program akışı ve detaylı bilgiler İndirmek için tıklayınız.