11.04.2017

MBB’ye Yeni Bir Platform Daha Eklendi

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Turgut Cansever Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi tarafından ilk kez düzenlenen Kütüphane ve Bilgi Merkezi Platformu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürü Ramazan Minder’in başkanlığında 28 Aralık Çarşamba günü MBB Osman Nuri Ergin toplantı salonunda tanışma ve istişare toplantısını gerçekleştirdi.

İBB ilçe belediyeleri düzeyinde; kültür ve sosyal işler müdürleri, kütüphane müdürleri, üniversite kütüphane ve dokümantasyon daire başkanları, yöneticiler ve akademisyenlerin katılımıyla, mahalli idarelerde kütüphanelerin sayısı, niteliği, sorunları, çözüm önerileri, dünya örnekleri ve kütüphanecilere eğitim planlamaları üzerinde istişareler yapıldı.

İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürü Ramazan Minder, ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde yer alan kamu, özel, vakıf kütüphanelerinin tespiti için çalışmalar yapılması gerektiğini, böylece İstanbul’daki toplam kütüphane sayısını analiz etmenin mümkün olacağını söyledi. Bu sayede de kütüphanelerdeki üye sayısı, ödünç verilen kitap sayısı gibi önem arz edecek verilerin toplanabilmesinin mümkün olacağını belirtti.