31.10.2017

MBB’de Mevlüt Uysal Dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 31 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulda, Marmara Belediyeler Birliği Başkanı seçildi.

Meclis I. Başkan Vekili Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yönetiminde düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, MBB meclis üyelerinin oylarıyla başkan seçim yapıldı.  Tek aday olarak seçime giren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, MBB’nin yeni dönem başkanı seçildi.

Oylamadan önce söz alan MBB Encümen Üyesi ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Marmara Belediyeler Birliğinin özellikle eğitim alanı başta olmak üzere birçok konuda başarılı çalışmalar yaptığını ve yerel demokrasinin okulu olduğunu belirtti. Akgün, “MBB, yaptığı çalışmalarla örnek alınacak bir kurumdur.  Şimdiden Marmara Belediyeler Birliği başkanlığına seçilecek arkadaşımıza, birliğin başarısı ve hizmetleri noktasında başarılar diliyorum." sözleriyle iyi dileklerde bulundu.

 “Marmara Adına Neler Yapabiliriz?”
Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra konuşma yapan yeni dönem MBB Başkanı Mevlüt Uysal, “Marmara Denizi’nin korunması ve belediyelerin ortak sorunlarına çözüm aranması için kurulmuş olan Marmara Belediyeler Birliğinin başkanlığına seçildim. Aday gösteren ve oy veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bundan sonra temennim, MBB olarak kuruluş amacımız doğrultusunda güzel şeyler yapmak. Daha öncesinde çevremdeki insanlarla hep konuşurduk -Marmara adına neler yapabiliriz?- diye. O zamanlar Marmara Belediyeler Birliğinin Başkanı olacağımı hiç düşünmemiştim. Arkadaşlarımız bizi uygun gördüler, bu görev bize nasip oldu.” dedi.

MBB’nin On Beşinci Başkanı
Uysal, “Bugüne kadar MBB Başkanlık bayrağını bu noktaya getiren tüm başkanlara sonsuz teşekkür ediyorum. MBB’nin seçilmiş 15. Başkanı olarak bu bayrağı onurla taşıyacağımızı söylemek isterim.” diyerek önceki başkanlara teşekkürlerini iletti.

“Burada Ne Parti Ayrımı Yapılıyor, Ne de Küçük-Büyük Belediye Ayrımı”
Oylama sonrasında söz alan MBB Encümen Üyesi ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak “MBB, ortak çalışma kültürünün olduğu bir birlik. Burada ne parti ayrımı yapılıyor, ne de küçük-büyük belediye ayrımı. Burada çok güzel bir ekip var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan önceki başkanımız Sayın Altepe’ye başarılı çalışmaları için teşekkür ediyor ve yeni MBB Başkanımızı da kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Diğer İçerikler Haberler