11.04.2017

MBB ve Uludağ Üniversitesi Güçlerini Birleştiriyor

Marmara Belediyeler Birliği ve Uludağ Üniversitesi arasında kurumsal işbirliği protokolü imzalandı.

Birçok farklı alanda ortak çalışmaların hayata geçirilmesini hedefleyen protokole, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay imza attı.

Türkiye’de en aktif yerel yönetimler birliğinin Marmara Belediyeler Birliği olduğunu söyleyen Başkan Recep Altepe “Lokomotif şehir Bursa’da Büyükşehir olarak daha aktif görev yapmak için birçok kurum ve kuruluşla ortak çalışmalar içindeyiz. Bunların başında ise daha da yeni dönemde daha da dinamik bir yapıya kavuşan Uludağ Üniversitemiz geliyor. Marmara Belediyeler Birliği olarak imzaladığımız protokolle Uludağ Üniversitesi’nin bilgi ve deneyimlerinden daha çok belediyemizin yararlanmasını hedefliyoruz.” dedi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay da protokol töreninde “Uludağ Üniversitesi, 40 yıllık birikimi ve 2 bin 500’ü aşan nitelikli akademisyen kadrosuyla Marmara Belediyeler Birliği’ne eğitim başta olmak üzere, ihtiyaç duyulan her alanda katkı sağlayacak. Bizlere olan destekleri nedeniyle Başkanımız Sayın Recep Altepe’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

İmzalanan protokol ile Marmara Belediyeler Birliği ve Uludağ Üniversitesi arasında eğitim, bilgilendirme, tanıtım, yayıncılık, sergi, fuar gibi her türlü organizasyonların yanı sıra eğitim, kültür, sanat, sportif faaliyetlerde de kurumlar arası işbirliği projeleri gerçekleştirilecek.

Diğer İçerikler Haberler