16.02.2021

MBB, Pritzker Küresel Şehirler Forumu’nun Bilgi Partneri Oldu

Marmara Belediyeler Birliği (MBB), Chicago Küresel İşler Konseyi (The Chicago Council on Global Affairs) ile Financial Times tarafından düzenlenen Pritzker Küresel Şehirler Forumu’nun bilgi partneri oldu.

Pritzker Küresel Şehirler Forumu, bu yıl “Değişen Kentler, Yeni Gerçeklikler” başlığıyla yıl boyu sürecek sanal etkinlik serisi şeklinde düzenleniyor. Kent paydaşlarını bir araya getiren forumda, “Yönetişimi Adapte Etmek”, “Eşitliği Yakalamak” ve “Dayanıklılığı Yeniden Şekillendirmek” başlıklarıyla 3 ana konuya odaklanılarak bugünün sorunlarını çözmede kentlerin rolü tartışılıyor.

Forum kapsamındaki ilk sanal etkinlik 15 Ekim 2020 tarihinde “Yönetişimi Adapte Etmek” başlığında gerçekleşti. İki saat süren etkinlikte kent yönetişimini ilgilendiren temalar ele aldı. Etkinlikte ayrıca, Covid-19 salgınının kentlerdeki yapısal eşitsizlikleri nasıl ortaya çıkardığı da tartışıldı. Forumun ikinci sanal etkinliği ise “Eşitliği Yakalamak” başlığıyla 18 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecek ve eşitlikçi kent hayatının neye benzediği, hangi stratejilerin ve programların daha eşitlikçi kentler yaratabileceği konuları tartışılacak. Etkinliğe http://quq.la/66lU6 üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Forum ile ilgili daha detaylı bilgiye https://www.globalcitiesforum.org/ üzerinden erişebilirsiniz.

Forumla ilgili sorularınızı https://www.globalcitiesforum.org/contact üzerindeki formu doldurarak iletebilirsiniz.

Forumla ilgili gelişmeleri aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook: @TheChicagoCouncil

Twitter: @_GlobalCities

İnstagram: thechicagocouncil