03.05.2017

MBB Mali Hizmetler Platformu Kuruldu

Marmara Belediyeler Birliği platformlarına bir yenisi daha eklendi. Yeni kurulan MBB Mali Hizmetler Platformu, ilk toplantısını 20 Nisan 2017 tarihinde İstanbul’da geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

31 belediyeden aralarında mali hizmetler daire başkanları, müdürleri ve personeli bulunan 58 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantı Genel Sekreter M. Cemil Arslan’ın MBB’nin misyonu, vizyonu ve faaliyetleri hakkında yaptığı bir sunumla başladı. Arslan, MBB’nin tüm diğer platformları gibi bu platformun da verimli çalışmalar yapması ve hem platform üyelerine, hem de belediyelere önemli kazanımlar sunmasını arzu ettiğini söyledi.

Toplantıya katılım gösteren İBB Mali Hizmetler Daire Başkanı Kenan Kırtıl, platformdan ihtiyaç analizi yaparak bu alanda çalışan personelin gelişimine katkıda bulunacak eğitimler düzenlemesini beklediğini ifade etti. MBB Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Kabil ise platformun ortak sıkıntıların çözümü, deneyim paylaşımı ve temsil gücü noktalarında fayda üretmesini planladıklarını belirtti.

Çevre, Hukuk, Kurumsal İletişim, Bilgi Teknolojileri, Yerel Diplomasi, Kütüphane ve Bilgi Merkezleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim ile Kültür Sanat platformlarına Mali Hizmetlerin de eklenmesiyle MBB platformlarının sayısı dokuza ulaşmış oldu. MBB Mali Hizmetler Platformu, bu alana ilişkin incelemeler yapmak, orta ve uzun vadeli stratejiler geliştirmek, mevzuat ve uygulamadan kaynaklanan sorunları belirleyerek buna ilişkin çözüm önerileri geliştirmek gibi çalışmalar yürütecek. 

Diğer İçerikler Haberler