19.07.2017

MBB Çevre Platformu Bayrampaşa’da Toplandı

Marmara Belediyeler Birliği Çevre Platformu toplantısı Bayrampaşa Belediyesi ev sahipliğinde 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü Titanic Business Hotel’de yapıldı. 37 farklı belediye temsilcisinin katıldığı toplantıya Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Kaya ve İBB Çevre Koruma Müdürü Fatih Erol katılım gerçekleştirdi.

İki oturum şeklinde gerçekleşen toplantının ilk oturumunda hafriyat atıkları yönetimi ve ambalaj atıklarının kontrolünde, İBB ile ilçe belediyelerin koordinasyonu konuşuldu. İkinci oturumda ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile belediyelerin koordinasyonu ve işbirliği konuşulurken çevre yönetimi alanında tecrübe paylaşımı ve ortak çözümler değerlendirildi.

“Belediyedeki En Zorlu Görev”
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner “Çevre, temizlik ve koruma belediyedeki en zorlu görevlerden biridir. Vatandaşlarımızın en büyük problemleriyle ilgileniyorsunuz. Onlara yaşanılacak alan sunuyorsunuz. Sizin başarınız çok önemli. Sizin başarınız aynı zamanda belediye başkanının da başarısıdır. Böyle de kritik bir görev üstleniyorsunuz” diyerek Çevre Platformu katılımcılarına tebriklerini sundu.

“Her Zaman Yanınızdayız”
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Kaya ise “Belediyelerimizin ne kadar önemli bir görevi üstlendiklerini biliyorum. Ben de belediyecilikten gelen biriyim. Biz belediyelerimizin her zaman yanındayız. Hangi konuda olursa olsun, siz belediyelerimizle işbirliği yapma isteği ve gayesindeyiz. Tüm desteğimiz sizin yanınızdadır” mesajını güçlü bir destek olarak belediyelerimizle paylaştı.

Belediyelerin ilgili birimlerinden 80’i aşkın katılımcının olduğu toplantıda İBB Çevre Koruma Müdürü Fatih Erol, ilçe belediyelerin sorunlarını dinledi ve işbirliğinin gerçekleştirileceği alanlar üzerine istişarede bulundu.

Diğer İçerikler Haberler