11.04.2017

Marmara'dan Lübnan'a İyi Niyet Sözleşmesi

Marmara Belediyeler Birliği, Lübnan’da bulunan Dannieh Belediyeler Birliği ile ‘İyi Niyet Protokolü’ imzaladı.

Protokolü,  MBB Başkan Vekili ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve aynı zamanda Deirnbouh Belediye Başkanı olan Mohamad Saadieh, Marmara Belediyeler Birliği’nin Eminönü’nde bulunan hizmet binasında imzaladı.

İmzalanan anlaşma içeriğinde, kurumlar arası bilgi alışverişi, eğitim, ortak çıkarlar ve ortak pozisyonlarla ilgili koordinasyon ve işbirliği, ortak projeler, kardeş şehir ilişkilerinin geliştirilmesi başta olmak üzere birçok madde bulunuyor.

İmza töreni öncesinde bir konuşma yapan Başkan Çağırıcı, Marmara Belediyeler Birliği’nin Türkiye’nin en köklü belediyeler birliği olduğunu vurgulayarak “Ortadoğu coğrafyasında birçok belediye ile işbirliği içerisindeyiz. Bu tür diyalogları önemsiyoruz. Netice itibarıyla hizmet ettiğimiz kitle insan.  Bu noktada sorunlar ve çözüm yolları da ortak.  Deneyimlerimizden karşılıklı istifade etmeliyiz. Birlik Başkanımız Recep Altepe de bu tür uluslararası diyalog ve işbirliklerine büyük önem vermektedir” dedi.

Diğer İçerikler Haberler