11.04.2017

Marmara Belediyeler Birliği Kültür Yayınları Artık İnkılâp Kitabevi’nde

Bu yıl 40. yılını kutlayan Marmara Belediyeler Birliği’nin Kültür Yayınları kitapları artık İnkılâp Kitabevi’nde de okurlarla buluşacak.

1975 yılında kurulan Marmara Belediyeler Birliği (MBB), bu yıl 40. yılını kutluyor. 40 yıllık bir geleneğin verdiği tecrübe ve kararlılıkla çalışmalarına hız kesmeden devam ederken bir yandan da köklü tarihinin sağladığı bilgi birikiminin meyvelerini topluyor. Deneyim ve kaynakları paylaşmayı, yerel yönetimlerin kurumsal kapasite geliştirme çabalarını desteklemeyi kendisine misyon edinen MBB, bu yıl Marmara Belediyeler Birliği Kültür Yayınları bünyesinde çıkardığı nitelikli kitaplarla da bu misyonu başarıyla destekledi. Artık takipçileri Marmara Belediyeler Birliği Kültür Yayınları kitaplarına İnkılâp Kitabevi’nin şubelerinden de erişebilecekler.

Kitabı okurla buluşturmanın üretmek kadar değerli olduğu bilinciyle Türkiye’nin en köklü ve saygın yayınevlerinden biri olan İnkılâp Kitabevi, artık Marmara Belediyeler Birliği Kültür Yayınları kitaplarını da geniş bir okur kitlesine ulaştıracak.

Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:  “Yerel yönetim konusunda dünyadaki gelişmeleri ve iyi uygulama örneklerini araştırmayı temel bir prensip edinen Marmara Belediyeler Birliği, Kültür Yayınları ile kaliteli ve nitelikli eserleri okurlarla buluşturmaktadır. Ayrıca bünyesinde Türkiye’nin ilk ve tek şehir ve yerel yönetimler ihtisas kütüphanesi olan Mimar Turgut Cansever Şehir ve Yerel Yönetimler Kütüphanesi ile de bu prensip doğrultusunda hizmet vermektedir. 87 yıllık geçmişi ve 20 binin üzerinde kitabıyla Cumhuriyet’in ilk yıllarından beri eğitim ve kültür dünyamıza katkı sağlayan İnkılâp Kitabevi ile yaptığımız bu işbirliği ile artık okurlarımız daha geniş bir yelpazede kitaplarımıza erişim fırsatı bulacak.”

İnkılâp Kitabevi’nden erişebileceğiniz Marmara Belediyeler Birliği Kültür Yayınları eserlerinden birkaçı şöyle: MBB Genel Sekreteri M. Cemil Arslan’ın kaleme aldığı, büyükşehir belediyelerinin iç denetim uygulamalarını konu alan İç Denetim; kurumsal iletişim, belge türleri, e-yazışma, elektronik belge yönetimi, dosyalama işlemlerini içeren Niyazi Çiçek’in yazdığı Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi, Erbay Arıkboğa’nın yerel yönetimlerin özerkliğini gündeme taşıyan kitabı Özerklik ve Osman Demren’in Türk finansman sistemine örnek derecelendirme kuruluşu model önerisi niteliğindeki kitabı Finansal Derecelendirme.