10.08.2018

Lübnan’dan MBB’ye Ziyaret

Lübnan'ın Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Eş Başkanı Mohamad Saadie ve beraberindeki heyet 10 Ağustos 2018, Cuma günü Marmara Belediyeler Birliğine (MBB) nezaket ziyaretinde bulundu.

Marmara Belediyeler Birliği ile Dannieh Belediyeler Birliği arasında 2015 yılının Ocak ayında imzalanan “İyi Niyet Sözleşmesi”ne atıfta bulunan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamed Saadie, Türkiye ve Lübnan arasında daha güçlü kardeşlik ilişkileri sürdürmek istediklerini belirtti. Lübnan’daki cadde ve sokaklara Türkçe isimler verdiklerinden bahseden Saadie, “Biz sizinle bir aile olduk, sizler bizim kardeşlerimizsiniz. İşbirliklerimiz devam etmeli.” diyerek dostluk mesajı verdi.

15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan hain darbe girişiminin hemen ardından Türkiye’ye ziyaretleri ve desteklerinden dolayı Mohammed Saadie’ye bir kez daha teşekkür eden MBB Genel Sekreteri M. Cemil Arslan Dannieh Belediyeler Birliği’nin ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek mümkün olan tüm alanlarda işbirliğine açık olduklarını belirtti. UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz da MBB ile işbirliklerini geliştirme yönündeki temennisini dile getirdi. Ziyaret boyunca Türkiye ve Lübnan arasında dostluk ve kardeşliğe vurgu yapılırken iki ülke arasında kalıcı işbirlikleri temennilerinde bulunuldu. 

Diğer İçerikler Haberler