01.08.2018

Kütüphane ve Bilgi Merkezleri Platformu Millet Kıraathanesi’nde Toplandı

MBB Kütüphane ve Bilgi Merkezleri Platformu toplantısı Zeytinburnu Belediyesinin ev sahipliğinde 6 Eylül 2018, Çarşamba günü Merkezefendi Millet Kıraathanesi’nde gerçekleştirildi.

Belediyelerin kütüphane ve bilgi merkezleri yöneticileri, kütüphaneciler, kütüphane çalışanları, akademisyen ve öğrencilerden oluşan 63 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, 2017-2018 döneminde yapılan Kebikeç Seminerleri, Temel Kütüphanecilik Eğitimi, Haritalandırma Çalışması, İdeal Kütüphane Standarları: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştay Raporu ve elektronik olarak yayınlanan bültenlerle ilgili bilgilendirme sunumunun yanı sıra 2018-2019 döneminde gerçekleştirilecek seminer, eğitim, çalıştay ve haritalandırma çalışmalarıyla ilgili istişarelerde bulunuldu.

MBB Kütüphane ve Bilgi Merkezleri Platformu ilk toplantısının 28 Aralık 2016’da gerçekleştirildiğini ve o günden bu yana belediyelere bağlı kütüphanelerle ilgili pek çok çalışmanın yapıldığını belirten MBB Yazı İşleri Müdürü Sefa Şahin, kütüphane çalışanlarının bir araya gelerek yeni projelere imza atması gerektiğini aktardı. İBB Kütüphane ve Müzeler Genel Müdürü Ramazan Minder de millet kıraathaneleriyle ilgili çalışmalardan bahsetti.