27.06.2018

Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi Kitabı Çıktı

Prof. Dr. Niyazi Çiçek’in kaleme aldığı Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi kitabı güncellenen yeni baskısıyla MBB Kültür Yayınları’ndan çıktı.

Organizasyonlar fonksiyonlarını yürütürken bilgi ve belge üretir. Rapor, ödeme emri, meclis kararı gibi türleri bulunan belgeler, üretildiği kurumun kendi öz kaynakları olup tek, otantik ve o kuruma özgüdür. Önceleri arşiv malzemesi olarak görülen belgeler, gerek Bilgi Edinme Kanunu uygulamaları ve gerekse Elektronik Belge Yönetimi Sistemlerinin kurulması için daha da önemli hale gelmiştir. Bilgi edinme özgürlüğü kapsamında gelecek talepleri karşılayıp, karar mekanizmalarının bilgi ihtiyacına cevap verebilmek için kurumsal bilgi ve belgelerin erişilebilir halde tutulması gerekir. Bunun gerçekleştirilmesi ise sistem anlayışı içerisinde geliştirilecek bir belge yönetimi bakış açısıyla mümkündür.

Bu kitap belediye, üniversite, bakanlık veya özel bir işletmede güncel belgelerin nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda temel kavramları açıklamakta, doğru strateji geliştirmek için etkili uygulama teknikleri sunmaktadır.

Ekten kitabın içindekiler sayfalarına ve kapağına ulaşabilirsiniz.

Satın almak için TIKLAYINIZ.

Ekler

1/6