06.08.2021

‘Kültür Hattı’ Kültür Profesyonelleri İçin Eğitim Programlarına Başvurular Başladı

Kültür Hattı projesi kapsamında Türkiye’den kültür profesyonellerine yönelik olarak gerçekleştirilecek çevrimiçi eğitim programlarına katılım için 30 Ağustos 2021 tarihine kadar sürecek başvurular başladı.

UNESCO Kültürel Çeşitlilik Uluslararası Fonu’nun desteğiyle, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Kültür Politikaları Çalışmaları tarafından, Türkiye Avrupa Vakfının proje ortaklığında yürütülen Kültür Hattı projesi kapsamında Ekim-Kasım-Aralık aylarında kültür profesyonellerine yönelik üç ayrı ücretsiz eğitim programı düzenlenecek. Kültür politikaları ve kültür yönetimi alanlarında, Türkiye genelinden katılımcılara yönelik olarak düzenlenecek eğitimler aşağıdaki tarihlerde çevrimiçi gerçekleştirilecektir:

  • 25-29 Ekim 2021 / İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden katılımcılar için
  • 22-26 Kasım 2021 / Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden katılımcılar için
  • 20-24 Aralık 2021 / Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinden katılımcılar için

Eğitim programları, kültür profesyonellerinin kültür politikaları ve yönetimi alanındaki bilgi, beceri ve yetkinliklerinin artırılmasını ve farklı şehirlerden gelen uzmanlar arasında etkin bir iletişim ağının geliştirilmesini hedeflemektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

  • Sadece Türkiye’de kültür-sanat alanında çalışmalarını sürdüren kişiler katılabilir.
  • Başvuru, kültür-sanat alanı ve yaratıcı sektörlerde (kamu kurumlarında, özel kurumlarda, sivil toplum kuruluşlarında veya üniversitelerde çalışan ya da çalışmalarını bağımsız olarak sürdüren) faaliyet gösteren herkese açıktır.
  • Başvuru için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.
  • Başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
  • Yalnızca başvuru formu üzerinden yapılan başvurular kabul edilecektir.
  • Başvuru süresi 30 Ağustos 2021 tarihinde, saat 23.59’da (TSİ) dolacaktır.

Başvurular proje ekibi ve danışma kurulu tarafından 31 Ağustos – 23 Eylül 2021 tarihleri arasında değerlendirilecektir. Seçilen katılımcılar, 27 Eylül 2021 tarihinde Kültür Hattı web sitesinden ilan edilecektir.

* Eğitimler, hafta içi mesai saatlerinde gerçekleştirilecektir; bu nedenle eğitim programına başvurunuzun kabulü durumunda çalışma takviminizi eğitim saatlerine göre planlamanız beklenmektedir.

*Eğitim programının tamamına katılım gösterenlere katılım belgesi verilecektir. 

Her bir eğitim programının detayı, Ekim ayından itibaren, program tarihlerinden bir süre önce katılımcılarla paylaşılacaktır.

Başvuru formuna link üzerinden erişebilirsiniz.

Proje ve eğitimler ile ilgili tüm gelişme ve duyurular projenin web sitesinde paylaşılacaktır. Proje ile ilgili bilgi almak ve duyuruları takip etmek için: www.kulturhatti.org

Diğer İçerikler Haberler