15.05.2018

Karadeniz İşbirliği Programı Bilgilendirme Semineri Yapıldı

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Avrupa Birliği Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen “Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Bilgilendirme Semineri” belediyelerin dış ilişkiler, proje, strateji geliştirme, çevre koruma ve kontrol müdürlükleri gibi ilgili birimlerinden temsilcilerin katılımıyla 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü MBB Hızır Bey Çelebi Salonunda gerçekleştirildi.

Seminerde Avrupa Birliği Bakanlığı Uzmanı Serkan Bozkurt, Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı amaç ve öncelikleri ile uygun faaliyetlere ilişkin bilgilendirmede bulundu. İkinci teklif çağrısı öncesinde proje ortaklık şartları ile proje bütçesinin hazırlık aşamaları ve proje başvuru süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususlara da değinen Bozkurt, ikinci dönem başvuruları için elektronik izleme sistemi (eMS) üzerinde sistemsel iyileştirmelerde bulunulduğunu dile getirdi.

Öğleden sonraki oturumda ise Birinci Teklif Çağrısı kapsamında 2007-2013 dönemi tecrübeleri ve uygulama örneklerine yer verilirken proje uygulama aşamalarında karşılaşılan hatalar ve dikkat edilmesi gereken hususların da ele alındı. Program süresince katılımcılar elektronik izleme sistemi, eş finansman ve ihale kuralları gibi konuları da içeren sorularına yanıt buldu.

Diğer İçerikler Haberler