11.04.2017

Kadir Topbaş’tan MBB Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marmara Belediyeler Birliği’ni ziyaret etti. Ziyareti esnasında MBB Genel Sekreteri M. Cemil Arslan’dan Birliğin faaliyetleri hakkında bilgi alan Topbaş, MBB personeli ile de sohbet etti. Ayrıca Topbaş, Birlik binasından yapılan yayında TGRT Haber’de Gülden Kalecik’in sorularını canlı yayında yanıtladı.

Marmara Belediyeler Birliği’nin 2004-2009 yılları arasında başkanlığını üstlenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MBB’yi ziyaret etti. Bu yıl 40. yılını kutlayan Birliğin gelecek dönem faaliyetleri hakkında MBB Genel Sekreteri M. Cemil Arslan’dan bilgi alan Topbaş, MBB’nin etkinliklerini ilgiyle takip ettiğini belirtti. Özellikle Aralık ayında MBB tarafından düzenlenecek olan II. Marmara Denizi Sempozyumu hakkında detaylı bilgi alan Topbaş, İstanbul’a fayda sağlayacak her türlü faaliyete destek vereceklerini vurguladı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, bu ziyaret esnasında MBB’nin Eminönü’nde bulunan binasının terasında İstanbul 1 TV ve TGRT Haber’in ortak yayınında gündemi değerlendirdi. Gülden Kalecik’in gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Topbaş “Dünyada barış ve huzura ihtiyacımız var. Biz ülkeye hizmet etmek ve hayırla yad edilmek için varız" şeklinde konuştu. 3. havalimanı İstanbul'a müthiş bir ekonomi getireceğinin altını çizdi. Ayrıca İGDAŞ’ın özelleştirme yerine halka arz edileceğini ve mümkün olursa önce İstanbullu abonelere satış yapılacağını açıklamalarına ekledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İGDAŞ'ın halka arzında biraz maddi kaybı olabileceğini vurgulayan Topbaş, "İGDAŞ halkımızın olsun diye bunu göze aldık. Hazırlıkları yapıyoruz. En kısa zamanda şirketimizi halkımıza açacağız. Burada hiç yapılmayan bir şeyi yapacağız. İGDAŞ İstanbul'un bir değeri olduğu için, önce İstanbullu abonelere satış yapılacak. Önce İstanbullular abonelerimiz alsın, daha sonra Türkiye ve dünyaya arz da yaparız" diye konuştu.