11.04.2017

İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu Zeytinburnu’nda Toplandı

Marmara Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu, Zeytinburnu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 18 Ocak 2017 Çarşamba günü İstanbul’daki ilçe belediyeleriyle birlikte Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik Belediyesi’nin de katılım gösterdiği bir toplantı gerçekleştirdi.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda, bilgi ve tecrübe paylaşımı ile birlikte Doç. Dr. Muzaffer Koç’un “Hizmet Alımı Yolu ile İstihdam edilen Personel ile ilgili Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları” başlıklı sunumu ayrıntılı bir şekilde işlendi.

Koç, yıllık ücretli izin süresi hakkında; alt işveren işçilerinden, alt işvereni değiştiği hâlde aynı işyerinde çalışmaya devam edenlerin yıllık ücretli izin süresi, aynı işyerinde çalıştıkları süreler dikkate alınarak hesaplanması gerektiğini söyledi. Yürütülen izinlere de değinen Koç “Asıl işveren, alt işveren tarafından çalıştırılan işçilerin hak kazandıkları yıllık ücretli izin sürelerinin kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmek ve ilgili yıl içinde kullanılmasını sağlamakla yükümlüyken, alt işveren izin kayıt belgesinin bir örneğini asıl işverene vermekle yükümlü olduğu unutulmamalıdır” dedi.

Diğer İçerikler Haberler