23.10.2018

İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu Toplandı

Marmara Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu, 23 Ekim 2018, Salı günü İstanbul'da toplandı.

MBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu toplantısına İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova üye belediyelerinin insan kaynakları ve eğitim müdürleri ve bu birimlerde çalışan toplam 65 kişi katıldı. Yerel Yönetim Akademisi Eğitim Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ülkü Arıkboğa, belediye çalışanları için eğitimin öneminden bahsetti ve çalışanların eğitiminin yetkinlik kazanılmasının yanında motivasyona da faydası olduğunu söyledi.

Toplantıda MBB İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Şahin, planlanan Yerel Yönetimlerde İnsan Kaynakları ve Eğitim çalıştayı, sempozyumu ve platform bülteninden söz etti. MBB Eğitim Müdürü Yusuf Kara ise MBB'nin 2019 yılı için planlanan, genel katılıma açık eğitimleri hakkında bilgi verdi ve eğitimlerin Marmara'nın her bölgesine yaygınlaştırılması için neler yapılması gerektiğinden bahsetti. Yusuf Kara ayrıca, MBB’nin hizmet içi eğitimlerinin içeriği ve eğitim formatı üzerinde yapılan çalışmaları paylaştı ve eğitimlerin daha anlaşılabilir olmasının hedeflendiğini vurguladı.

Akabinde MBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu'nun faaliyetleri ve çalışma planı hakkında katılımcılarla istişarede bulunuldu.

Diğer İçerikler Haberler