29.11.2017

İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu Kocaeli’nde Toplandı

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından 23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nin Darıca ilçesinde MBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu toplandı. Basın İlan Kurumu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Marmara Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Ülkü Arıkboğa moderatörlüğünde “Belediye Çalışanlarının Eğitimi: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu çalıştay gerçekleştirildi.

MBB üye belediyelerinin insan kaynakları ve eğitim müdürlerinden oluşan platforma uygulayıcı eğitim sorumluları da katıldılar. 24 farklı belediyeden toplam 51 kişinin katıldığı toplantıda Darıca Belediye Başkanı ve MBB Encümen Üyesi Şükrü Karabak açılış konuşması yaptı.

Sakarya Üniversitesi Doç. Dr. Mustafa Lütfi Şen, hizmet içi eğitimler hakkında bilgi paylaşırken,  Devlet Personel Başkan Yardımcısı Adem Dinç ise Belediyelerde 657 sayılı DMK'ye göre hizmet içi eğitimler ve belediyelerde yaşanan sıkıntılar hakkında sunum yaptı.

Çalıştayın ikinci gününde, eğitim ihtiyacının tespiti, eğitimin planlanması, planlarının hayata geçirilmesi ve eğitim etkinliğinin ölçülmesi konularında yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirilmiştir.