04.05.2020

İKSV ile “Pandemi Sırasında ve Sonrasında Kültür-sanat” Konuşulacak

Koronavirüs salgını, dünyanın dört bir yanında kültürel hayat da dahil olmak üzere şehir hayatının her boyutunu etkisi altına aldı. Marmara Belediyeler Birliğinin İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ile 6 Mayıs 2020, saat 17:00’de düzenleyeceği webinarda İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ve İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları Direktörü Özlem Ece ile “Pandemi Sırasında ve Sonrasında Kültür-Sanat” konuşulacak.

COVID-19 pandemisi, kültürel ve yaratıcı endüstride yaratım, prodüksiyon, dağıtım ve erişim noktalarında tüm yaratıcı değer zincirini, sanatçılar ve kültür profesyonellerini doğrudan etkiledi. Webinarda şehirlerin kültür-sanat alanında pandemi ve etkileriyle mücadelede aldıkları ve alabilecekleri somut tedbirler ve uygulayabilecekleri programlar konuşulacak.

İKSV, geçen hafta kültür politikaları çalışmaları kapsamında Pandemi Sırasında Kültür-Sanatın Birleştirici Gücü ve Alanın İhtiyaçları başlıklı bir politika metni yayımladı. Koronavirüs salgını koşullarında kültür-sanatın toplumsal rolünü vurgulayan metinde, farklı ülkelerde yaratıcı sektörleri destekleyen tedbirler özetleniyor, Türkiye’de kültürel alanda kamu desteğine ilişkin mevcut durum değerlendiriliyor ve öneriler sunuluyor. Politika metninin pdf versiyonu haberin ekinde bulunmaktadır.

Kayıt için tıklayınız.

Pandemi Sırasında ve Sonrasında Kültür-Sanat
Tarih: 6 Mayıs 2020, Çarşamba
Saat: 17:00-18:00
Konuşmacılar:
Görgün Taner, İKSV Genel Müdürü
Özlem Ece, İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları Direktörü
Mecra: Zoom

*Webinarı Marmara Belediyeler Birliğinin YouTube hesabından da canlı olarak takip edebilirsiniz.

Ekler