30.03.2023

İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Temalı Fikir Yarışmasının Başvuruları Başladı

İklim değişikliğinin en yıkıcı etkilerinden kuraklığa karşı kentleri dirençli hale getirmek için su kıtlığı, sel taşkın, atık suların yeniden kullanımı, yağmur suyu hasadı, gri su kullanımının arttırılması, su tasarrufu, su kaynaklarının korunması, tarımsal sulamada su kaybının en aza indirilmesi, şebekedeki su kayıp kaçaklarının kontrolü, dere ıslahı vb. konularda yeni fikirler üretilmesi ve projeler geliştirilmesi amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde “Bursa’da İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Konusunda Fikir Geliştirme ve Proje Üretme Yarışması (Ideathon)” yarışması düzenlenecektir.

5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlikleri kapsamında ödül töreninin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 18-39 yaş grubundan en az 5 veya 7 kişiden oluşan ekipler halinde katılabilecek yarışma için son başvuru tarihi 14 Nisan. Başvurular arasından yapılacak ön elemenin ardından seçilen en fazla 15 ekip yarışmaya davet edilecek.

Detaylı bilgi için: https://yarismalar.bursa.bel.tr/yarisma/bursada-iklim-degisikligi-ve-kuraklik-konusunda-fikir-gelistirme-ve-proje-uretme-yarismasi/