31.01.2018

Hukuk Platformu Sultanbeyli’de Toplandı

MBB Hukuk Platformu ve Belediye Hukukçuları toplantısı 31 Ocak 2018 tarihinde Sultanbeyli Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantının açılışını Sultanbeyli Belediye Başkanı Hukuk Danışmanı Görgün Özcan gerçekleştirdi.

Serbest istişare yapmak üzere düzenlenen toplantıda, 696 sayılı KHK’nın taşeron işçilerle ilgili düzenlemeleri tüm yönleriyle ele alınırken, işçilerin sabıka kaydı ile ilgili yaşanan sorunlar tartışıldı. Sabıka kaydında görünen suçların niteliği ve kadroya geçişte tespit komisyonları tarafından ne şekilde hareket edilmesi gerektiği konuşuldu. 696 sayılı KHK’nın ruhuna uygun olarak işçi lehine yorumların yapılması ve bu hususta tespit komisyonuna verilen takdir yetkisinin kapsamı tartışıldı.

Diğer bir konu başlığı ise Arabuluculuk Komisyonlarının kurulmasında hukuk birimlerinin komisyon üyeliği, Valilikten gelen temsilcinin mevzuya vakıf olmasının önemi ve komisyon üyelerinin toplantılara katılamaması durumunda mazeretli sayılacaklarına ilişkin durum değerlendirmesi yapıldı. Toplantının son oturumunda Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, platform üyeleriyle bir araya geldi.

Bir sonraki toplantının Marmara Belediyeler Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi. 

1/6

Diğer İçerikler Haberler