10.05.2018

Gostivar’dan MBB’ye Ziyaret

Makedonya eski Sağlık Bakanı ve Makedonya Gostivar Belediye Başkanı Dr. Arben Taravari başkanlığında Gostivar Belediyesi temsilcilerinden oluşan heyet 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Marmara Belediyeler Birliğine (MBB) nezaket ziyaretinde bulundu.

100 bine yakın nüfusu ile Makedonya’nın 4. büyük şehri olan Gostivar’da 15 bin Türk vatandaşının bulunduğunu ve Aranavutça, Makedonca’ya ek olarak Türkçe’nin de resmi diller arasında yer aldığını belirten Taravari “Türklerle, beraber yaşama konusunda iyi bir örnek olduğumuzu düşünüyoruz.” dedi.

Marmara Belediyeler Birliğine misafirperverliklerinden ötürü teşekkürlerini sunan Taravari Makedonya’da Üsküp Büyükelçiliği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile de işbirliği içerisinde olduklarına değinirken Türkiye’deki belediyelerin yanı sıra Türk yatırımcıları da ziyaret ederek Gostivar’da istihdamın olumlu yönde ilerlemesi adına çalışmalarda bulunduklarından bahsetti.

Marmara Belediyeler Birliğinin (MBB) organizasyonel yapısı ve faaliyet alanları hakkında bilgilendirmede bulunan MBB Genel Sekreteri M. Cemil Arslan, Gostivar heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade etti. 

Türkiye’de gerçekleştirdikleri ziyaretlerden verimli sonuçlar elde etmeyi beklediklerini ve Türkiye’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Taravari, kalıcı işbirlikleri temennilerinde bulundu. 

Diğer İçerikler Haberler