17.11.2017

Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Marmara Belediyeler Birliği'nin Marmara Denizi’nin doğal ve tarihi zenginlikleri, kıyıları, turizm potansiyeli ve deniz ürünleri konularının önemine binaen düzenlediği Marmara Denizi Fotoğraf Yarışması kazananları belli oldu.

Yarışmada, Marmara Denizi’nin su ve yaşam, çevre, ekosistem, sürdürülebilirlik, flora ve faunanın korunması vb. temalar kapsamında fotoğraflarla belgelenmesi, ülkemiz fotoğraf sanatına katkı sağlanması ve fotoğraf sanatçılarının çalışmalarının geniş kitlelere ulaştırılması amaçlanmaktadır.

Fotoğraf yarışmasının jürisinde Fotoğraf Sanatçısı Prof. Emre İkizler, Fotoğraf Sanatçısı İlyas Göçmen (AFIAP), Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Kocakoç (AFIAP), Fotoğraf Sanatçısı Mürsel Yağcıoğlu (AFIAP), Yazar ve Fotoğraf Sanatçısı Nevzat Çakır (AFIAP) gibi duayen isimler yer aldı. Birincilik ödülü Serkan Tekin'in, ikincilik ödülü İsmail Ödüm'ün, üçüncülük ödülü ise Aygül Öztürk'ün oldu.

Seçilen fotoğraflar 21 Kasım 2017, Salı günü CVK Bosphorus Hotel İstanbul'da düzenlenecek olan III. Marmara Denizi Sempozyumu'nda sergilenecektir.

Dağıtılacak ödüller şu şekildedir;
Birincilik Ödülü: 3000 TL
İkincilik Ödülü: 2000 TL
Üçüncülük Ödülü: 1000 TL
Mansiyon (3 adet): 500 TL
Sergileme (En fazla 30 adet): 250 TL

Ekte kazanan fotoğraflara ve isim listesine ulaşabilirsiniz.

Ekler