11.04.2017

Bilgi Teknolojileri Platformu Küçükçekmece’de Toplandı

Marmara Belediyeler Birliği Bilgi Teknolojileri Platformu İstişare Toplantısı Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Halkalı’daki belediye binasında gerçekleşen kahvaltılı toplantıya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri M. Cemil Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Bilgi İşlem Daire Başkanı ve Bilgi Teknolojileri Platformu Başkanı Hakkı Tok , İSKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı ve Bilgi İşlem Platformu Başkan Yardımcısı Çetin Çibuk, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Mustafa Gündoğdu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Bayram Çolakoğlu, Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr İrfan Şimşek ile diğer belediyelerin  bilgi işlem sorumluları katıldı.

“BİLGİ TEKNOLOJİLERİNDE İLERİ ÇALIŞMALAR YAPILMALI”

Ev sahibi olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Bilgi teknolojileri her geçen gün gelişiyor. Belediyelerin de bu konu hakkında ileri çalışmalar yapması, sağlam temeller atılması açısından önemli. Hatta belli bir rutin halinde bu toplantıları devam ettirebiliriz” diye konuştu.

“MBB ve KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜRLER”

Bu platformda en iyisini bulmak adına toplandıklarını ifade eden Bilgi Teknolojileri Platformu Başkanı Hakkı Tok, “Bilgi teknolojileri alanında tecrübelerimizi paylaşmak adına buradayız. Sosyal medyanın gelişip sosyalliğin azaldığı bu günlerde insanların bir araya gelmesini sağlayan Marmara Belediyeler Birliği’ne ve Küçükçekmece Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Cemil Arslan ise Küçükçekmece Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Biz Marmara Belediyeler Birliği olarak bu platformun sürdürülebilir olması için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız” dedi.

Toplantıda, Marmara Belediyeler Birliği Bilgi İşlem Merkezi Yöneticisi Kerem Ulusoy, platformun internet sitesi www.bit.gen.tr hakkında bilgi verdi. Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin ‘Yerel Yönetimler ve Bilişim Teknolojileri’, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr İrfan Şimşek, ‘Bilgi Teknolojilerinde Personel Eğitimi’ başlıklı birer konuşma gerçekleştirdi. Program sonunda yapılan istişare toplantısında ise yerel yönetimlerdeki bilgi işlem teknolojilerinin sorunlarına değinilerek, çözüm önerileri dinlendi.

Diğer İçerikler Haberler