13.03.2019

Belediyelerde Sıfır Atık Bilgi Sistemi Eğitimi Düzenlendi

Belediyelerin çevre yönetimi faaliyet alanlarında yer alan güncel konulara ilişkin düzenlenen toplantı serisi 13 Mart 2019, Çarşamba günü MBB Hızır Bey Çelebi Salonu’nda “Belediyelerde Sıfır Atık Bilgi Sistemi Uygulama Eğitimi” ile devam etti.

İstanbul’daki MBB üyesi belediyelerin sıfır atık odak noktalarına ve sıfır atık ile ilgili sorumlu personeline yönelik olarak sıfır atık bilgi sistemine ilişkin “Belediyelerde Sıfır Atık Bilgi Sistemi Uygulama Eğitimi”, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü desteği ile MBB Hızırbey Çelebi Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Sıfır Atık Sorumluları Yüksek Çevre Mühendisi Elif Morina Yılmaz, Çevre Mühendisi Zeynep Sayaroğlu, Çevre Mühendisi Özlem Babacan ve Peyzaj Mimarı Suna Gürler’in konuşmacı olduğu toplantı belediyelerden yoğun ilgi gördü.

29 belediyeden 42 belediye temsilcisinin katıldığı eğitimde Çevre Mühendisi Zeynep Sayaroğlu Sıfır Atık Bilgi Sistemi’ne ilişkin bir sunum yaptı. Sunumunda belediyelerin sıfır atık sistem kurulumlarını anlatan Sayaroğlu, belediyelerin hem kendi hizmet binaları için hem de kendi ilçeleri ve/veya il genelinde bilgi girişlerini nasıl yapacaklarına ilişkin bilgiler aktardı. Sunumun ardından Entegre Çevre Bilgi Sistemi (EÇBS) Giriş Ekranı üzerinden uygulamalı olarak kayıt aşamalarını katılımcılara anlattı.

Ekler

Diğer İçerikler Haberler