11.04.2017

Acı Kaybımız

20 Mayıs'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Saldırı sonrasında durumu ağır olan Belediye Başkanı Yıldız, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı. Ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesindeki tedavisi devam eden evli ve 2 çocuk babası olan Cüneyt Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayıp yaşamını yitirdi.


Gürsu Belediye Başkanı ve aynı zamanda Marmara Belediyeler Birliği Meclis Üyesi olan Cüneyt Yıldız'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu elim olayın ardından Yıldız'ın ailesine ve sevenlerine taziyelerini iletti: "Belediye başkanı olmak için gereken en önemli şey hizmet aşkıyla, insan sevgisiyle atan bir yürektir. Elim bir saldırı sonucunda kaybettiğimiz değerli kardeşimiz, dava arkadaşımız, Bursa, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın işte böyle bir yüreği vardı. Uğradığı bu menfur saldırıyı, şiddetle kınıyorum. Bu amaçsız ve alçakça saldırıyı hiçbir zemine oturtmak mümkün değildir. Halkın hizmetinde olan bu güzel yürekli insan millet adına kutsal bir sorumluluk üstlenmişti. Rabbim mekanını cennet eylesin. Ailesine, sevenlerine, tüm Gürsu'ya ve Bursa'ya sabırlar diliyorum. Hemşehrim, meslektaşım ve dava arkadaşım olan Yıldız'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Dilerim ki bu tür olaylar bir daha yaşanmaz. Tüm halkımızın başı sağ olsun."

Diğer İçerikler Haberler