11.05.2018

696 Sayılı KHK ile İlgili II. İstişare Toplantısı Yapıldı

Marmara Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları ve Eğitim Platformu tarafından 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve ilişik mevzuatla ilgili olarak yaklaşık iki yüz katılımcı ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

10 Mayıs 2018 Perşembe günü Radisson Blu Hotel, Şişli'de düzenlenen toplantıya aralarında Marmara Belediyeler Birliğine (MBB) üye 44 belediyeden ilgili genel sekreter yardımcıları/belediye başkan yardımcıları, daire başkanları, hukuk müşavirleri/hukuk işleri müdürleri, mali hizmetler müdürleri, destek hizmetleri müdürleri ile insan kaynakları ve eğitim müdürleri ve ayrıca 9 farklı şirketten genel müdürlerin bulunduğu 173 kişi katıldı.

İstişare toplantısında İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Sabaattin Karakaya, SGK İstanbul İl Müdür Yardımcısı Murat Cerit ve Kamu İhale Kurumu Kamu İhale Uzmanı Dr. Eren Toprak, belediye şirketine geçişi gerçekleştirilenlerle ilgili işten ayrılış bildirgesi, kıdem ve ihbar tazminatı, maaş ve özlük hakları, ücret zammı, sosyal haklar, izinler vb. konular hakkında katılımcıların mevzuatla ilgili çeşitli sorularını yanıtladı.

1/6

Diğer İçerikler Haberler