Tel :+90 (212) 514 10 00 Faks :+90 (212) 520 85 58 info@marmara.gov.tr


Başkan Yardımcılarının Gündemi ‘Sosyal Denge’

Marmara Belediyeler Birliği’nin organizasyonu ile Bayrampaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan İstanbul İlçe Belediye Başkan Yardımcıları toplantısı Adapark’ta gerçekleştirildi. Toplantının ana temasını Sosyal Denge Sözleşmeleri oluşturdu.

Belediyeler arasında ilişki geliştirilmesi ve ortak sorunlara çözüm bulunması amacıyla Marmara Belediyeler Birliği tarafından başlatılan İstanbul İlçe Belediye Başkan Yardımcıları toplantılarına, Bayrampaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde devam edildi. Yemekli toplantıya Marmara Belediyeler Birliği’ni temsilen Yazı İşleri Müdürü Züver Çetinkaya ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Adem Yıldırım katıldı. Bayrampaşa, Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Büyükçekmece, Çekmeköy, Esenler, Eyüp, Fatih, Kadıköy, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultangazi, Şişli, Ümraniye ve Üsküdar Belediye Başkan Yarımcılarının katıldığı toplantıda belediyelerin genel sorunları tartışıldı.

Toplantıda en çok üzerinde durulan konu Sosyal Denge Sözleşmesi yoluyla memurlara ödenen ücretler oldu. Bu konudaki tecrübeler ile mevzuat ve mahkeme kararları dile getirildi. Konuya ilişkin Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kavurkacı, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Hami Ulusoy ve Hüseyin Karasu, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcıları Osman Güneş ve Ali Aydın, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kemaloğlu, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Levent Uslu konuya ilişkin görüşlerini sundular.

BEM-BİR-SEN Genel Sekreterliği görevini de yürüten Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Levent Uslu memurlar için toplu sözleşme hakkının, Anayasa taslağına girişiyle, memurların da artık toplu sözleşme hakkı elde edeceğini söyledi. Böylece memurlara bugüne kadar tanınan sosyal haklar ve ücretler hususundaki problemlerin de büyük ölçüde çözüleceğini belirtti.

Bir sonraki toplantının “Belediye Gelirlerinin Artırılması ve Belediyelerin Mali Durumlarının İyileştirilmesine İlişkin öneriler” konulu gündemle Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi hususunda karar alınarak toplantıya son verildi.01.04.2010

Eylül
  • P.tsi
  • Salı
  • Çarş.
  • Perş.
  • Cuma
  • C.tsi
  • Paz.