karesi-belediyesi-koronavirus-tedbirlerine-hiz-kazandirdi

KARESİ BELEDİYESİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE HIZ KAZANDIRDI

Yeni tip koronavirüs ile mücadelesini 7/24 sürdüren Karesi Belediyesi, vatandaşlara evde kalma çağrısında bulunarak, “Siz yeter ki evlerde kalın biz sizler için sahadayız” dedi.

Karesi Belediyesi yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Rutin olarak hizmet vermeye devam eden resmi kurum ve kuruluşlar ile kullanılan resmi araçlarda; merkez ve kırsal mahallelerdeki park, cami, çöp konteynerlerinde, sağlık merkezlerinde ve semt pazar alanlarında dezenfektasyon işlemlerini sürdüren Karesi Belediyesi, Küçük-San’da çalışma başlattı.

Mama Noktaları Sıklaştırıldı
Kentte çalışmalar devam ederken devletin aldığı tedbirler ve vatandaşların duyarlılığı sayesinde sokaklardaki insan sayısı da azaldı. Bu noktada sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için harekete geçen Karesi Belediyesi, ilçede bulunan tüm mama kaplarının kontrolünü gerçekleştirerek mama takviyesine başladı.

“Hemşerilerimiz Bize 7/24 Ulaşabilir” 
Karesi Belediyesi’nin rutin hizmetlerini sürdürürken, yeni tip koronavirüs ile mücadele çalışmalarına da aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Orkan, “Ekiplerimizle birlikte ilçemizin her yerinde olmaya çalışıyoruz. Bizim için önemli olan hemşerilerimizin evde kalması. Bizlere İletişim Merkezimiz 444 99 10’u arayarak ihtiyaçlarınızı iletmeniz yeterli. Bizler elimizden gelen her türlü yardımı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Küçük Sanayimizde gerekli dezenfektasyon işlemlerimizi yapıyoruz. Yağmurun kesilmesinin ardından da yerleri dezenfekte edeceğiz. Karesi Belediyesi olarak her yerde gücümüzü göstermeye çalışıyoruz. Yeter ki siz evlerde kalın biz zaten sahada varız” dedi.