golcuk-belediyesi-koronaviruse-karsi-mucadele-veriyor

GÖLCÜK BELEDİYESİ KORONAVİRÜSE KARŞI MÜCADELE VERİYOR

Gölcük Belediyesi Koronavirüse karşı Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günden bu yana mücadele veriyor. Yapılan sosyal yardımlara ağırlık veren belediye, toplumun kullandığı alanları dezenfekte çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor.

Gölcük Belediyesi Vefa Sosyal Yardım Grubu’nda Yer Alıp, İhtiyaçları Gideriyor
Gölcük Belediyesi, 65 yaş üstü yaşlılar ve kronik hastaların, sokağa çıkmalarının yasaklandığı ilk günden itibaren derhal ekiplerini kurarak, 5 araç ile 7/24 alışveriş ve çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışma yapmaya başladı. Oluşturulan çağrı merkezine gelen telefonlar sonrasında, diğer kurumlarla da koordineli bir şekilde, 65 yaş üstü yaşlıların ve kronik hastaların market alışverişleri yapılarak, çeşitli ihtiyaçları da gideriliyor.
 
Dezenfekte Çalışmaları, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Tarafından Yapılıyor
Gölcük Belediyesi toplum sağlığını tehdit eden bulaşıcı Korona Virüs’e karşı dezenfektasyon çalışmasına büyük önem veriyor. Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşların ve sosyal alanların dezenfektasyonu yapılıyor. Bu kapsamda; kamu kurum ve kuruluşları dışında tüm minibüsler, taksiler, camiler, duraklar, eczaneler, bankamatikler, muhtarlıklar, sağlık ocaklar, huzurevi, çocuk parkları, meydanlar başta olmak üzere ortak yaşam alanları Gölcük Belediyesi tarafından günlük olarak dezenfekte ediliyor.
 
Dezenfekte Seferberliği
Günlük olarak Gölcük Belediyesi ekipleri tarafından yapılan dezenfektenin dışında, hemşehrilerimiz tarafından sık kullanılan ve toplu halde bulunulan taksi, minibüs ve camilerin daha sık dezenfekte yapılabilmesi için; Gölcük Belediyesi tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, minibüs kooperatifleri ve taksi duraklarına pülverizatör ve ekipman desteği de sağlandı. ilçedeki tüm camiler, minibüsler, taksiler, Gölcük Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürlüğü’nün kontrol ve denetimi ile ihtiyaç duyulması halinde günde birden fazla dezenfekte ediliyor.
 
Gölcük Belediyesi Sağlık Çalışanlarının Yanında
Gölcük Belediyesi bu süreçte sağlık kuruluşlarına da destek veriyor. Gölcük Devlet Hastanesi’nin günlük olarak dezenfektasyonu yapılıyor. Ayrıca Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer bizzat devlet hastanesine giderek, sağlık çalışanlarına moral verdi . 1000 adet maske desteğinde bulundu. Bunun yanında; Gölcük Belediyesi Meslek Edindirme Kursları - GÖLMEK Kurs öğretmenleri de, gönüllü olarak sağlık çalışanları için maske üretimine başladılar. Devlet Hastanesinin daha sık dezenfekte yapabilmesi için, Gölcük Belediyesi tarafından, 2 adet de pülverizatör ve ekipman da verildi. Ayrıca; hastaların ilk muayenesinin yapılması için devlet hastanesi bahçesine; Gölcük Belediyesi tarafından özel olarak imal ettirilen, 2 adet konteyner de konuldu.
 
Bütçede Ciddi Bir Tasarruf Sağlanıyor
Gölcük Belediyesi yeni çöp konteyneri imalatı yanında, hasar gören konteynerleri de onarılıyor ve bu yönüyle de bütçede ciddi bir tasarruf sağlanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’ne giden Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, konteyner üretim çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.
 


Görsel Galeri