cinin-kentsel-yenilik-odulune-basvurular-basladi

ÇİN'İN KENTSEL YENİLİK ÖDÜLÜNE BAŞVURULAR BAŞLADI

Çin'in Guangzhou şehri, yerel yönetimleri 2016 Yılı 3. Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü’ne katılmaya (Guangzhou Ödülü) davet ediyor. Ödül başvuruları, şehir yönetiminde yenilikçi girişimleri bulunan ve ödül başvurusu ile ilgilenen yerel yönetimlere ve belediyelere açık. Her kazanan şehir, 20,000 $ ile ödüllendirilecektir.

Guangzhou Ödülü; Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG), Dünya Büyük Metropol Şehirler Birliği (Metropolis) ve Guangzhou şehri tarafından desteklenmektedir. Bu ödül, şehirler ve bölgelerde sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğin geliştirilmesine yönelik yeniliklerin tanınması ve böylelikle bu şehir ve bölgelerdeki vatandaşların yaşam kalitesi ve refahının yükseltilmesini amaçlamaktadır.

 

Ödül:
Guangzhou Ödülü, iki yılda bir düzenlenen her bir ödül töreni için 5’er şehre verilecektir. Her kazanan şehir, 20,000 $ (Amerikan doları) nakit para ödülünün yanı sıra, ödül kupası ve hatıra sertifikası ile ödüllendirilecektir. Kazananlar ödül töreninde ilan edilecektir.

 

Başvuru Süreci:
Başvurular aşağıdaki linklerde yer alan ekli belgeler doldurularak elektronik ortamda info@guangzhouaward.org e-posta adresine gönderilmelidir.

Ödül resmi internet sitesi: (http://www.guangzhouaward.org)  

 

Kategoriler
Belediyeler tarafından veya belediyelerin sivil toplum kuruluşları veya özel sektör ile işbirliği içerisinde tamamladıkları veya halen gerçekleştirdikleri - altyapı ve kamu hizmetleri, katılımcı planlama ve iyi yönetişim, ortaklıklar, teknoloji, uyum ve direnç, sosyal içerme ve cinsiyet eşitliği - alanlarındaki yenilikçi girişimler ödül için sunulabilir.   

Son eleme listesine kalan başvuru sahibi belediyelerden Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Konferansı, Fuarı ve Ödül Töreni’ne, belediye başkanı ve kıdemli temsilci olmak üzere 2’şer temsilci göndermeleri istenecektir. Ayrıca bu belediyelerden fuarda tanıtmaları için sundukları çalışmaları ile ilgili ek materyaller de talep edilecektir. 

 

Zaman Çizelgesi:

31 Mayıs 2016

Son kayıt tarihi

30 Temmuz 2016

Son başvuru tarihi

Ağustos-Eylül

Teknik Komite değerlendirmesi

Ekim

Son elemeye kalan girişimler bildirilecek ve ilave destekleyici belgeler istenebilecektir.

Kasım

Jüri tarafından son eleme; Guangzhou Ödül Töreni

 

Daha fazla bilgi için, lütfen Guangzhou Ödülü Sekretaryası ile iletişime geçiniz:

 

İnternet sayfası: www.guangzhouaward.org
E-posta: info@guangzhouaward.org
Tel: +86 20 66289390
Faks: +86 20 66289391


EKLER
1.Başvuru Kuralları (İngilizce)
2.Başvuru Kılavuzu (İngilizce)
3.Kayıt Formu (İngilizce)
4.Başvuru Formu (İngilizce)