balikesir-buyuksehir-belediyesi-covid-19-tedbirlerini-artirdi

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD-19 TEDBİRLERİNİ ARTIRDI

Koronavirüs salgını nedeni ile il genelinde yoğun bir çalışma sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan dezenfekte uygulamalarına devam ederken bir yandan da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlarını sürdürüyor.

-Çin’de ortaya çıkarak hızla dünyaya yayılan korona virüsünün ülkemizde de görülmesinin ardından rutin dezenfektasyon işlemleri sıklaştırıldı.
-Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. (BTT)’ye bağlı tüm terminallerde, Sağlık Bakanlığı onaylı insan sağlığına zararı bulunmayan 4. nesil dezenfektanlarla gün içerisinde en az üç kez dezenfektasyon çalışmaları yapılıyor.
-Koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tarımsal ve hayvansal desteklemelerini artırdı.
-20 bin aileye gıda yardımında bulunuldu. İçerisinde bir ailenin temel mutfak ihtiyaçlarını karşılayacak gıda malzemelerinin bulunduğu gıda kolileri, ekipler tarafından evlere teslim ediliyor.
-Büyükşehir Belediyesi, BALMEK vasıtasıyla maske ve tulum üretiyor. Evlerinden gönüllü olarak maske dikimine katkı sağlayan kadınlara da malzeme desteği veren belediye, ilçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde süreci yönetiyor.
-Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş., İstasyon-Plevne ve Şehir Hastanesi güzergahında çalışan ve 17.30'da sona eren 46 GB numaralı hattın sefer sayısını artırdı.
-Fırıntaş, sokağa çıkma yasağında vatandaşların evlerine kadar ekmeklerini ulaştırıyor. Yaklaşık 130 bin ekmeği vatandaşlara ulaştıran ekiplerden ihtiyacı bulunan vatandaşlar maske ve eldiven de talep edebiliyor.
-Büyükşehir Belediyesi; tüm ilçe belediyeleri, resmi kurumlar ve hastanelere de malzeme ve ekipman desteğinde bulunuyor. Bu kapsamda; 7 bin 500 tulum, 350 gözlük, 250 bin maske, 350 bin eldiven, 3 bin 500 ton yüzey dezenfektanı, 10 bin litre el dezenfektanı, 7 atomizer, 203 sırt pompası, 2 bin 850 FFP2 maske ve 100 ateş ölçer dağıtımı yapıldı.
-Zabıta ekipleri, ilgili bakanlıkların yayınladığı genelgeler kapsamında kontrol ve denetimlerine titizlikle devam ediyor.
-Ekipler, il genelindeki bin 130 muhtarı ziyaret ederek koronavirüse karşı temel bilgilendirmede bulundu.
-Belediye, şehir merkezi sinyalizasyon sistemlerindeki trafik lambalarına “EVDE KAL”  yazarak vatandaşlara çağrıda bulundu.
-Sokak hayvanlarının beslenmesinde önemli bir rol üstlenen kafe ve restoranların salgın hastalık riskine karşı kapanması nedeniyle mama dağıtımına başlandı.